Project Details
Categories:
Date:
2021
Credit:
Nuotr. www.15min.lt ir Vygaudo Juozapaičio
Project Description

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti, o leidėjus – leisti kokybišką literatūrą įvairaus amžiaus žmonėms, skatinti įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių gyventojus skaityti, užtikrinti skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą ir meniškai vertingos literatūros prieinamumą.

Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Ji yra Skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, dalis.

"Metų knygos rinkimai 2021" nominantai

Akcijos „Metų knyga vaikams 2021” penketukas:

  • Audra Baranauskaitė, Lina Itagaki. Nukas. Tikra knyga, 2021
  • Indrė Zalieckienė. Kaip sutramdyti žvėryną? Alma littera, 2021
  • Jurga Vilė, Lina Sasnauskaitė. Chameleono sapnai. Tikra knyga, 2021
  • Marius Marcinkevičius, Inga Dagilė. Akmenėlis. Tikra knyga, 2020
  • Zigmas Vitkus, Inga Dagilė. Lietuvos valdovai pasakoja vaikams. Alma littera, 2021

 

"Metų knygos rinkimai 2021" nominantė knyga "Akmenėlis"

Mariaus Marcinkevičiaus ir Ingos Dagilės knygą „Akmenėlis“

(„Tikra knyga“, 2020) pristato akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ knygų atrankos ir vertinimo ekspertų komisijos pirmininkė vaikų ir jaunimo literatūros tyrėja dr. Asta Skujytė-Razmienė.

Eitanas – gabus smuikininkas. Jo kaimynė Rivka – pasaulyje drąsiausia mergaitė, kuri turi šunelį ir didžiuojasi randu virš lūpos. Jų kvartale sukiojasi klegantys vaikai, linksmai loja šunys, šnekasi susitikusios moterys… Visa tai atrodo kaip idiliška jaukaus miestelio scena, tačiau yra vienas didelis, tamsus BET – iš šio kvartalo niekas negali išeiti, o išėjus pro jo vartus – niekada nesugrįžtama… Šios paveikslėlių knygos puslapiuose slepiasi taupus, bet itin talpus pasakojimas apie vieną iš tamsiausių žmonijos istorijos etapų – Holokaustą. „Akmenėlis“ – tai jautrus bandymas supažindinti su žydų tauta ir juos ištikusia tragedija XX a. pirmojoje pusėje.

"Metų knygos rinkimai 2021" nominantė knyga "Lietuvos valdovai pasakoja vaikams"

Zigmo Vitkaus ir Ingos Dagilės knygą „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“

(„Alma littera“, 2021) pristato akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ knygų atrankos ir vertinimo ekspertų komisijos narė Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Aurelija Gritėnienė.

Ar žinote, koks populiarus desertas buvo Mindaugo laikais? Kuris kunigaikštis mirtinai sušalo naktį klausydamasis, kaip čiulba lakštingalos? Ar atsimenate, kuris valdovas atsisakė sosto, nes pavargo karaliauti?

Visa tai ir dar daugybę kitų įdomių istorinių faktų apie Lietuvos valdovus sužinosite perskaitę istoriko Zigmo Vitkaus knygą „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“. Knygoje 28 valdovai pasakoja apie savo vaikystę, tėvus, meilę, įveiktus priešus, atėjimą į valdžią, pasirinkimus ir kitus svarbius gyvenimo įvykius. Kiekvieno pasakojimo pabaigoje rasite istoriko komentarą, kuriame glaustai įvertinama valdovo veikla, nuopelnai Lietuvai.

Puikios Ingos Dagilės iliustracijos skaitytojus supažindina su to meto valdovų apranga, herbais, antspaudais, vėliavomis, ginklais, įvairiais daiktais ir jų puošyba.

Tai vertinga pažintinė knyga ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems – visiems, kurie domisi Lietuvos valstybe ir jos valdovų gyvenimu.

Komisija

Vaikų ir paauglių knygas atrinko tokios sudėties komisija: vaikų ir jaunimo literatūros tyrėja dr. Asta Skujytė-Razmienė (komisijos pirmininkė); žurnalistė, rašytoja, literatūros kritikė Gintarė Adomaitytė; poetė, literatūros kritikė Lina Buividavičiūtė; Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Aurelija Gritėnienė ir vaikų literatūros specialistė Asta Plechavičiūtė.

Šaltinis: https://skaitymometai.lnb.lt/

Back to top