Project Details
Categories:
, ,
Date:
2019
Client:
Personal project
ISBN:
9786099596471
Pages:
24
Format:
14 x 14 cm
Publisher:
Žalias kalnas
Project Description

Illustrations and book design for board book for small children „Kas kaip miega?” („How do they all sleep?”).

Šios knygos idėją išgirdau atsitiktinai susitikus seniai matytą, buvusį užsakovą Algį Stankevičių. Prie arbatos puodelio jis papasakojo apie dukrai sukurtą miego ritualą, kuris taip stebuklingai veikė, kad norėjo kokia nors forma pasidalinti su kitais. Tą formą iškart pamačiau savo vaizduotėje, ji buvo tokia aiški, kad beliko sėst prie darbo stalo ir padaryt. Praėjo mėnesis ir knygos iliustracijos ir maketas jau buvo paruoštas. Kūrimo laikotarpiu pirmą kartą Lietuvoje buvo paskelbtas knygelių patiems mažiausiems konkursas – sukurti paveikslėlių knygą 0‒3 metų vaikams.  Jį organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama Skaitymo skatinimo programos projektą „Knygų startas“, kurio tikslas aprūpinti naujagimių sulaukusias šeimas pirmosiomis knygomis ir metodine medžiaga apie ankstyvojo skaitymo naudą. Knygelė „Kas kaip miega?“ pateko tarp trijų geriausiųjų. Knygai tapus prizininke, ją pamatė ir įsimylėjo leidykla „Žalias kalnas”, kuri šią knygą vėliau išleido.

Apie knygą:
Kaip greitai ir saldžiai užmigti? Galime skaičiuoti aveles arba klausytis lopšinės. Galima dairytis po namus ir apžiūrinėti, kas kaip miega. Įsitikinti, kad aplinkui saugu ir ramu. Visai kaip šioje knygelėje. Dar vienas, kitas puslapis… Pamažu rimsta balsas, sulimpa akelės… Labanakt…

Šią storo kartono knygelę simboliškai galime vadinti lopšine, nes ji skirta padėti vaikui nurimti po aktyvios dienos ir lengvai užmigti. Vaikams, kurie visą dieną praleidžia labai aktyviai, apsupti įvairiausių dirgiklių, tiesiog būtini ritualai, padedantys ne tik nurimti, atsipalaiduoti, bet ir suteikiantys saugumo jausmą, kurį patiria klausydamiesi ramaus suaugusiojo skaitymo, leisdami laiką kartu. (www.tikraknyga.lt)

Knyga ir festivaliai:
„Kas kaip miega” sėkmingai sudalyvavo keliuose vaikų literatūrai skirtuose festivaliuose. fetsivalyje „Vaikų knygų sala” buvo skurtas garsinis knygos pasakojimas.
Muziką istorijai sukūrė „Vėjų teatro” aktorius ir kompozitorius Pijus Narijauskas (vejuteatras.lt). Dainuoja Pijus Narijauskas.

Interviu:
https://www.bernardinai.lt/2020-05-20-knygoje-visi-jau-miega-apie-miego-moksla-skaityma-ir-ritualus/

Algimantas Stankevicius pats pasakoja apie knygą „Kas kaip miega?“, apie bendraautorystę su dukra, tikslą ir jo siekį.
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000109378/knyga-vaikams-parasiusi-verslo-konsultanta-ikvepe-kasdienybe-ieskojo-budu-padeti-dukrai-uzmigti

 

Related Works

Back to top