Project Details
Categories:
,
Date:
2021
ISBN:
9786090144077
Pages:
136
Format:
20,5 x 25 x 1,8 cm
Publisher:
Alma littera
Project Description

Knyga „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams “

Parašė Zigmas Vitkus – istorijos mokslų daktaras!

Tai gyvai parašyta, šmaikščiai iliustruota ir istoriškai tiksli knyga vaikams (ir suaugusiems!) apie Lietuvos valdovus.

Knygoje pristatomos 28 valdovų biografijos – nuo Lietuvos karaliaus Mindaugo iki paskutiniojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio. Jos aprėpia net 560 Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės metų! Valdovai – kariaujantys ir susitaikantys, mylintys ir nekenčiantys, pasipūtę ir nuolaidūs. Visi jie, nuo įprastai vadinamų „didžiaisiais” iki mums mažai žinomų, turi daug ką papasakoti apie savo vaikystę, tėvus, mokslus, meilę ir atėjimą į valdžią. Knygoje išryškinami kiekvieno jų valdymo bruožai ir reikšmė Lietuvos istorijai, daug dėmesio skiriama ir valdovų charakteriui, mintims, planams – apie visa tai jie pasakojasi patys! Kiekvieno valdovo pasakojimą lydi istoriko komentaras – kritiškas valdovo veiklos apibendrinimas. Užeik į pilies menę, kur ūžia židinyje ugnis, ir paklausyk, ką jie nori tau pasakyti. Pirmasis tebūna Mindaugas, po jo Treniota…

„Lietuvos valdovai”:

· Žadina smalsumą ir norą pažinti Lietuvos istoriją
· Didina patriotiškumą
· Skatina skaitymo malonumą
· Meniškai vertingos iliustracijos supažindina su aprašomų laikų estetika
· Vertinga knyga ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems – visiems, kuriuos jaudina senosios Lietuvos istorija
Apie knygą

Gavusi knygos tekstą nustebau, kad Lietuva turėjo tiek daug valdovų ir dalies jų vardai bei pavardės man skambėjo tikrai naujai. Istorijos pamokos iš mokyklos ėmė ir pasimiršo. Smagu, kad knyga pirmiausia buvo labai naudinga man pačiai.


Piešdama valdovus daugiausia rėmiausi kitų dailininkų interpretacijomis, – juk fotografijos tais laikais nebuvo, o iš ankstesnių laikotarpių išlikusiuose dokumentuose apie išvaizdą retai užsimenama. Šiais ir ankstesniais laikais tapyti paveikslai ir įvairios graviūros tapo svarbiausia medžiaga bei įkvėpimo šaltiniu. Išsidėliodavau net keliolika valdovo, kurį piešiu, atvaizdų, muziejinių nuotraukų, jas lygindavau, ieškodavau vienijančių detalių, patikusias perpiešdavau ir sujungdavau su savo sugalvotomis aprangos ar interjero detalėmis.

Labai smagi jaunojo knygų influenserio apžvalga 🙂

 

Pasiekimai
2022 m. – „Akmenėlis” ir „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ nominuotos „Metų knygos rinkimuose knygų vaikams kategorijoje.

 

Related Works

Back to top