Illustrations and design of book „Akmenėlis“ (A Pebble)

Project Details
Categories:
,
Date:
2020
Client:
Tikra knyga
Project URL:
Launch Project
ISBN:
9786098142587
Pages:
56
Format:
17 x 24 cm
Publisher:
Tikra knyga
Project Description

Illustrations and design of book „Akmenėlis“ (A Pebble)

Knyga, kurią iliustruoti ruošiausi pusę metų. Kelis kartus jau norėjau rašyti leidyklai, kad negaliu pradėti, nekyla rankos, trūksta įkvėpimo, bet pažadas leidyklai ir joje dirbančiai gerai draugei sulaikydavo nuo tokio sprendimo. Ruošiantis iliustruoti šią istoriją peržiūrėjau 6 filmus apie Žydų genocidą ir getą, perskaičiau panašiai tiek pat knygų. Negalėjau piešti bet kaip, turėjau įsigilinti ir išjausti, kad pertreikčiau maksimaliai jautriai ir taikliai.

*

Ši istorija nutiko Vilniuje.
O gal Kaune?
Gal Varšuvoje, Berlyne, Romoje, Paryžiuje?

Antrojo pasaulinio karo metu tokia istorija galėjo nutikti bet kur Europoje. Tai pasakojimas apie berniuką ir mergaitę, apie karštą vasarą, skanų beigelį ir piktą varną. Apie tikrą draugystę, baimę ir viltį. Ir apie atmintį.

Marius Marcinkevičius – knygų vaikams rašytojas, poetas, prozininkas, gydytojas, keliautojas ir tėtis. Gražiausių knygų “Draugystė ant straublio galo”, “Maži eilėraščiai mažiems” autorius. Už knygą vaikams “Sivužas” apdovanotas dr. A. Petriko literatūrine premija. Jo knygos išverstos daugiau nei į dešimtį kalbų, pagal jas statomi spektakliai, kuriamos dainos vaikams.

Interviu:
https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1243398/marcinkeviciaus-knygoje-vaikams-akmenelis-i-vilniaus-geta-patekusiu-rivkos-ir-etano-istorija
https://www.facebook.com/watch/?v=3532077540187281

Apie knygą:
Asta Skujytė-Razmienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas) apie „Akmenėlis“

 

Back to top